Vyhľadávanie

Počítače: Spojte zábavu s ekologickou zodpovednosťou

V tomto svete plnom technologického pokroku a rýchleho vývoja sa túžba po hernom počítači stáva snom mnohých. No s rastúcim dopytom po týchto zariadeniach prichádza aj otázka ich vplyvu na životné prostredie. Tradičná výroba počítačov generuje značné množstvo elektronického odpadu a znečisťuje ovzdušie a vodu. Našťastie, existuje ekologická alternatíva – repasované herné počítače.

Ekologické aspekty:

Zníženie odpadu: Repasované počítače predlžujú životnosť existujúcich zariadení, čím sa znižuje produkcia elektronického odpadu. Namiesto vyradenia a výroby nových počítačov sa repasované modely opravujú a znovu uvádzajú na trh, čím sa šetria vzácne suroviny a znižuje sa zaťaženie skládok.

Úspora energie: Výroba počítača si vyžaduje obrovské množstvo energie. Repasované počítače eliminujú túto energeticky náročnú fázu a znižujú tak spotrebu energie a uhlíkovú stopu. V porovnaní s výrobou nového počítača môže repasovanie ušetriť až 80% energie.

Zníženie znečistenia: Výroba počítačov znečisťuje vodu a ovzdušie emisiami a toxickými látkami. Repasované počítače minimalizujú toto znečistenie a chránia tak životné prostredie.

TIP: „Najvýhodnejšia ponuka 85% OFF + 2 mesiace FREE. Získajte Surfshark VPN. – surfshark.com

Výhody pre vás:

Ušetrite peniaze: Repasované herné počítače sú oveľa lacnejšie ako nové, pričom ponúkajú podobný herný výkon a funkčnosť. Získate tak kvalitný herný stroj za dostupnú cenu a ušetríte značnú časť financií.

Viac sa dočítate na stránke: vitalne.sk

Bohatý zdroj vitamínu C – Amalaki

Indické tradičné ajurvédske liečiteľstvo sa dnes rozšírilo ako alternatívny druh medicíny do všetkých zemí sveta. Ajurvéda sa zameriava na človeka, na jeho stravovanie, masáže, očistu tela a na bylinnú a olejovú terapiu. Zo všetkých ajurvédskych prípravkov patrí k najsilnejším a najvýživnejším indický egreš nazývaný Amalaki.

Prečo ho vyznávači ajúrvédskeho liečiteľstva považujú za najlepší z ajurvédskych bylín?

Amalaki je u nás známy aj pod názvom embilika lekárska, amla alebo indický egreš. Je to stredne veľký listnatý strom, ktorý pôvodne pochádza z juhovýchodnej Ázie. Nájdete ho v Indii, Pakistane, na Srí Lanke či v Malajzii. Hinduisti strom považujú za posvätný a veria, že vylieči takmer každú chorobu a predĺži veriacim život. V Ajurvédskom liečiteľstve sa využívajú plody, listy, semienka, ale i koreň či kvety tohto stromu. U nás sa do popredia dostávajú najmä plody tohto indického egreša, ktoré sú sfarbené do zelena a žlta a pripomínajú naše tradičné egreše. Plody sa zberajú na jeseň a ich chuť je kyslá a horká. V tradičnej čínskej medicíne sa ovocné plody používajú buď čerstvé alebo sušené. Plod sa však dá použiť aj ako súčasť pokrmov pri varení alebo ho môžete kúpiť vo forme prášku či kapslí. V Indii sa amalaki nakladá do soli, oleja a rôznych korenín, napríklad do kurkumi.

Viac sa dočítate na stránke: vitalne.sk

Ako vybrať darček pre špeciálnu príležitosť
Určite ste sa už v živote stretli s dilemou, aký darček vybrať pre niekoho blízkeho. Špeciálne, ak sa jedná o výnimočnú príležitosť, akou je napríklad oslava významného životného jubilea, narodenie dieťaťa, promócie, výročie svadby... Dôvodov môže byť mnoho a vybrať vhodný darček býva častokrát náročné.

Všetky významné príležitosti si určite zaslúžia niečo rovnako špeciálne. Dar, ktorý ani rokmi nestratí na hodnote a uchová v sebe tie najkrajšie spomienky. Presne takým darom je určite zlatý šperk.

Nakupujte u zlatníka s dlhoročnými skúsenosťami

Rodinné zlatníctvo AURIUM prostredníctvom svojho e-shopu ponúka štýlové zlaté šperky s moderným a nadčasovým dizajnom, ktorý sa ani po rokoch neopozerá. V pestrej ponuke nájdete kvalitné šperky pre ženy , ako aj šperky pre mužov, z ktorých si určite vyberú aj tí najnáročnejší.

Viac sa dočítate na stránke: magazin.nasetipy.sk

TOP výrobcovia LED svetlometov na svete

Vzhľadom na rozšírenosť žiaroviek led svetlometov v posledných rokoch túto technológiu zavádza viac výrobcov led svetlometov, pretože náklady klesajú. A halogénové žiarovky sa rýchlo stávajú zastaranými v dôsledku rozšírenia led žiaroviek do automobilov.

Lenovo ThinkPad T480 Recenzia

Pokiaľ ide o 14-palcové pracovné ultrabooky, spoločnosť Lenovo to má so svojimi ThinkPadmi premyslené. Vo svojej ponuke má ľahký – 3,6-kilogramový Lenovo ThinkPad T480, ľahší – 3-kilogramový Lenovo ThinkPad T480s a najľahší – novo vydaný Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Je ironické, že s tým, ako sa systém stáva tenším a ľahším, sa ceny hýbu opačným smerom. Prečo by ste si teda mali vybrať najťažší ThinkPad v balení?

Prekvapivé výhody medu pre všetky typy vlasov
Med je každodenná zložka, ktorú môžete ľahko získať z kuchynskej špajze. Je to prírodná surovina, ktorá sa hodí na rôzne účely a je nevyhnutná. Med sa dá napríklad prehltnúť a použiť na pokožku alebo vlasy.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že prútený a ratanový nábytok sú rovnaké, že jeden z nich môže byť alternatívny názov používaný na predaj repliky výrobku. Nie je to však striktne pravda. V skutočnosti je veľmi častým omylom zamieňať jedno za druhé. Aby sme pochopili rozdiel medzi prúteným a ratanovým nábytkom, treba materiály preskúmať trochu podrobnejšie. Aký je teda rozdiel medzi ratanom a prútím? Čítajte ďalej a dozviete sa viac