Vyhľadávanie

Joga je kľúčom k chudnutiu a dobrému vzhľadu

Joga je nielen skvelým cvičením, ale aj úžasným nástrojom na spaľovanie kalórií a chudnutie. Pomáha znižovať stres, lepšie spať a dodáva vám viac energie počas celého dňa. Zvyšuje tiež váš metabolizmus a pomáha budovať silné svaly. Tajomstvo, ako schudnúť a byť zdravý, je jednoduché. Joga je najlepší spôsob, ako schudnúť a vyzerať dobre. Nehovorím tu o nejakých gýčových bollywoodskych tanečných pohyboch. Hovorím o jogových ásanách (pozíciách), pri ktorých sa zapotíte, pretiahnete a spálite tuk.

Mnoho ľudí si myslí, že joga je duchovná prax, ktorá si vyžaduje roky tréningu a roky cvičenia. To nemôže byť ďalej od pravdy. Joga je skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu, ale je to aj skvelý spôsob, ako schudnúť. Joga vám pomôže stať sa pružnejšími, takže vaše telo musí menej pracovať, vďaka čomu sa vám ľahšie darí zhadzovať kilá. Ak chcete schudnúť, potom je odpoveď jednoduchá. Musíte menej jesť a pre niektorých ľudí viac sa hýbať; to sa však ľahšie povie, ako urobí. Je ťažké povedať jedlu nie, najmä keď ste zvyknutí na prejedanie sa a nadváhu. Možno ste už vyskúšali rýchle riešenia, ako sú nárazové a módne diéty. Môžu byť nebezpečné a neúčinné a často sa vám vypomstia a spôsobia, že priberiete.

Čo je to joga?
Joga je najobľúbenejšia fitnes cvičebná metóda na svete a je jednoduchá, dostupná a účinná. Na dosiahnutie výsledkov nepotrebujete roky tréningu. Prínosy jogy môžete pocítiť za menej ako týždeň. Jogu cvičím už takmer dve desaťročia. Počas tejto cesty som sa naučil veľa, ale jednu vec som mal vždy na pamäti: joga si nevyžaduje roky tréningu. V tomto článku uvidíte niektoré z najlepších a najhorších jogových pozícií, takže ak chcete schudnúť a vyzerať lepšie, budete radi, že ste klikli.

Westernové a jazdecké potreby pre kone | obchodprekone.sk

Druhy jogy
Asány sú základom každej jogovej praxe. Predtým, ako začnete cvičiť, je dôležité vedieť, aké asány cvičíte. Dôležité je tiež urobiť si malý prieskum o tom, čím sú jednotlivé pozície známe. Pripravil som zoznam najobľúbenejších jogových pozícií, na čo sú dobré, ako ich vykonávať a stručný opis vozu. Môžete sa napríklad dozvedieť, že pozícia psa smerom nadol je skvelá na flexibilitu a silu. Môžete sa tiež dozvedieť, ktoré ásany sú dobré na aké stavy. Napríklad pozícia Stoj na hlave je výborná na pretiahnutie nôh a jadra tela. brefage.

Viac sa dočítate na stránke: vitalne.sk