Vyhľadávanie

Uvažujete o rezervácii dovolenky, ale obávate sa nákladov? Spoločnosti Expedia a Airlines Reporting Corporation (ARC) odhalili svoje praktické cestovateľské tipy, ako si rezervovať a ako môžete ušetriť na svojej budúcej dovolenke.

Záujem o cestovanie je opäť na vzostupe, cestovatelia sú pripravení objavovať svet a opäť zažiť dovolenku, ktorá im zmení život. S blížiacou sa Veľkou nocou, platinovým jubilejným víkendom a letom sa zdá, že je najvyšší čas začať opäť rezervovať dovolenky na regeneráciu síl, ale so stále zjavnejšou krízou životných nákladov sa objavujú obavy z nákladov. Takmer 20 % Britov hľadá tipy na šetrenie, aby ušetrili peniaze na svojej ďalšej ceste*, preto sa Expedia a Airlines Reporting Corporation (ARC) delia o svojho dokonalého sprievodcu cestovateľskými vychytávkami, ktorý má cestujúcim pomôcť zorientovať sa pri rezervácii dovolenky v roku 2022.

Hacky na rezerváciu leteniek na rok 2022

Na základe údajov spoločnosti ARC, priemerných cien leteniek (ATP), dosiahli ceny leteniek najnižšiu úroveň v decembri 2020 a januári 2021, hoci s rastúcou dôverou v cestovanie a s neustálym zvyšovaním dopytu, najmä v lete, sa ceny leteniek začali normalizovať na úroveň spred pandémie. 

Medzitým sa ceny ATP na medzinárodné lety v priebehu roka neustále zvyšovali, avšak v porovnaní s rokom 2019 sú stále v priemere o 15 % nižšie.

Kľúčom k úspore nákladov je vedieť, v aký deň si rezervovať letenku, s akým predstihom a v aký deň cestovať.

Viac sa dočítate na stránke: mojavitalita.sk