Vyhľadávanie

Po uvoľnení cestovných obmedzení po celom svete a po dvoch rokoch neistoty je teraz ten správny čas na to, aby ste si zaobstarali cestu do wellness destinácie, ktorá vám zlepší život. Cestovanie bolo jedným z prvých odvetví, ktoré zasiahla pandémia, ale už sa spamätáva - a wellness cestovný ruch je na čele. Predpokladá sa, že globálny trh s wellness cestovným ruchom, ktorého hodnota v roku 2019 dosiahne 720,4 miliardy USD, porastie v rokoch 2020 - 2025 o 20,9 % - rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný sektor wellness ekonomiky. "Tam, kde sa dovolenka predtým vnímala ako príležitosť na potešenie, nastal posun k využívaniu príležitosti na duchovný rast, kontakt so sebou samým a spoznávanie wellness zážitkov," hovorí Céline Vadam, zakladateľka a generálna riaditeľka WE(i) Think a členka iniciatívy Global Wellness Institute pre wellness turizmus.

Z prieskumu Global Wellness Institute vyplynulo, že 76 % potenciálnych cestovateľov uviedlo, že ich ďalšia cesta bude zahŕňať wellness zložku, zatiaľ čo podľa nedávneho prieskumu spoločnosti American Express by 68 % založilo celú svoju dovolenku na zlepšení svojej pohody. "Pri cestovaní sú ľudia vnímavejší a majú viac času na nové veci. Je to skvelý čas na praktizovanie wellness," súhlasí Vadam.

Kedy si mám rezervovať?

Február je prirodzeným obdobím, kedy sa môžete zamyslieť nad dovolenkou na tento rok, či už chcete využiť obľúbené miesta na školské prázdniny, alebo vás už nebaví britské počasie a chcete sa na niečo tešiť. "Ak chcete mať viac možností a výhodnejšie ponuky, začnite sa o svojej budúcej dovolenke zaujímať už teraz," radí Vadam. Tu je návod, kam ísť.

Viac sa dočítate na stránke: mojavitalita.sk